"Knihu jsem maloval i pro pobavení žen, které v mužích vyvolávají bohatou škálu citů a pocitů. Bez žen by tak veselé obrazy nevznikly. Při tvorbě jsem zjistil, že v ní se zájmem listují i děti a nachází svůj pohled na tuto tématiku. Splnilo se mi tak přání, aby kniha byla knihou rodinou, aby si v ní "četli" všichni, pobavila je a vraceli se k ní." 

Úvod ke knize napsal Miloš Forman. V knize najdete 333 černobílých obrazů. Nápad na cyklus obrazů knihy Cherchez la Femme vznikl v New Yorku v roce 1974, kdy se autor účastnil s černým divadlem turné po Severní Americe a Kanadě. 

Do knihy můžete nahlédnout zde.

       Kniha o rozměru 32x29 cm váží 2,15 kg. Exkluzivní tisk zaručuje kvalitu knihy.

Recenze ke knize

Halina Pawlowská, herečka a spisovatelka

„Jak zbavit muže splínu? Vždy v ženském klínu!“  

............
Milan Šteindler,  herec, scenárista a režisér

"Je to Alles Gute!!!"
...

Jan Saudek, fotograf, malíř


...............

Jaroslav Sypal, herec, režisér

"Měl jsem velké štěstí, že jsem mohl s Františkem Kratochvílem několik let sdílet společnou divadelní šatnu. Po celá ta léta byl nejen mým věrným přítelem, ale také prvním posluchačem a rádcem zejména v mých vztazích s ženami. V téhle oblasti je František na slovo vzatý odborník, protože jeho výuční list psal sám život. Stejně jako já i on se nevyhnul milostným pádům až na samé dno a mnohokrát se přesvědčil o složitosti ženské povahy. S ohromným nadhledem a humorem své zkušenosti s ženami svou mistrovskou rukou přenesl do knihy ,,Cherchez la Femme“. František má výtvarný talent od pána Boha a neuvěřitelnou fantazii. Kniha ,,Cherchez la Femme“ je nekonečný gejzír skvělých nápadů a gagů! A navíc z každé kresby na vás dýchne poezie. Troufám si říct, že takové dílo nemá ve světě obdoby. Půjdu si koupit klobouk, abych mohl před dobrým člověkem Františkem smeknout." 

...........

Miroslav Plzák, psycholog

"…..František Kratochvíl nezostuzuje nebezpečí lásky jako já,na to je umělec příliš kvalitní a citlivý, on ho znádherňuje s humorem.

"Kdo si pozorně prohlédne Kratochvílovy kresby, nebude se proto cítit milostně skalpován či kastrován, leč toliko něžně otřesen a zcela jistě se pokusí znovu a třeba i jinak a duchaplněji. Láska je drsný příklad životního jevu, kterým je vznešený a groteskní současně." 

 

Kniha návštěv

Ivan Push napsal

Kniha Cherchez la Femme je Franto fantastická! Je plná můzy, lásky a pochopení, ale i erotiky, životní filozofie a naděje. Každý v ní najde sám sebe, ale i skryté touhy. A jak si tu knihu den co den prohlížím, tak v ní neustále objevuji nové a nové metafory, které mě opravdu nejenže překvapují, ale také nesmírně obohacují. Jak muži, tak ženy se stejně jako já s Cherchez la Femme jistě něco přiučí, ale především neuvěřitelně pobaví. Kresli prosím tě dál !!! Už se těším na pokračování.

Napište číslo 100 slovem
Stránka: 1

Publication

zde si můžete objednat knihu Cherchez la Femme 

Book Award, 850. - CZK (€ 35) + postage and packing

If you want a book signed by the author, indicate this wish in a note

To order send your name, phone number, delivery address and quantity.

Make the payment, please:

  • bank transfer ČSOB 255526522/0300
  • IBAN

    CZ47 0300 0000 0002 5361 8837

  • to the variable symbol enter your phone number

The book will be sent within 5 days of payment